مدرسه دو و میدانی

عکس های مسابقه ی دوی صحرانوردی

             

روز جمعه ۱۸ اسفند مسابقات دوی صحرانوردی برترین های کشور در شهرستان آران و بیدگل برگزار شد. برای دیدن عکسهای این رقابت به ادامه ی مطلب بروید. ( عکسها از حسین بیدگلی و سجاد صادقی)


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه بیست و پنجم اسفند ۱۳۹۱ساعت 0:25  توسط علیرضا  | 

مصایب دونده

        

ورزش دو و میدانی به ویژه رشته ی صحرانوردی بسیار مشکل است. دوندگان این رشته با کمترین امکانات و پشتیبانی تلاش می کنند تا برای ایران اسلامی افتخار بیافرینند در روز مسابقه صحرانوردی در آران و بیدگل فرصتی فراهم شد تا با چند تن از آنها صحبت کنم.:

منصور بیات اهل استان البرز


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و سوم اسفند ۱۳۹۱ساعت 13:24  توسط علیرضا  | 

مسابقه دو صحرانوردی کشوری

+ نوشته شده در  چهارشنبه شانزدهم اسفند ۱۳۹۱ساعت 1:26  توسط علیرضا  | 

دوومیدانی زنان

دبیر فدراسیون دوومیدانی از برگزاری 12 ماده برای زنان در رقابت های بین المللی فجر 91 خبر داد و گفت: از بسیاری کشورها برای حضور در این رقابتها دعوت شده است که تا کنون حدود هشت کشور به این دعوت پاسخ مثبت داده اند.

ˈنصرت کردبچه ˈ در گفت و گو با ایرنا افزود: این رقابتها طی روزهای 26 و 27 بهمن ماه در تهران برگزار خواهد شد و امیدواریم زنان دونده ایرانی بتوانند نتایج خوبی در این دوره رقابت ها برای خود کسب کنند.

60 متر با مانع ، 60 متر نهایی ، سه هزار متر ، 800 متر ، پرش طول ، پرش ارتفاع ، پرتاب وزنه ، چهار در 400 متر ، 400 متر نهایی ، پرش سه گام ، یکهزار و 500 متر و پنجگانه ، 12 ماده ای است که زنان می توانند در مسابقات بین المللی فجر در آن با هم رقابت کنند.

کردبچه در مورد نحوه شرکت زنان دونده ایرانی در این رقابت ها گفت: قطعا ملی پوشان و برترین های باشگاهها می توانند در این رقابتها شرکت کنند.

+ نوشته شده در  سه شنبه سوم بهمن ۱۳۹۱ساعت 14:40  توسط علیرضا  | 

رکوردشکنی

در هیاهوی برگزاری نخستین مرحله از مسابقات جایزه بزرگ تهران، فریادهای شادی در اطراف منطقه پرتاب وزنه خبر از اتفاقی خاص می داد.
 چهارشنبه هفته گذشته شاهین جعفری پرتابگر خوش آتیه تهرانی وزنه ۵ کیلو گرمی را به مسافت ۱۹ متر و ۳۲ سانتیمتر پرتاب کرد و این به معنی شکستن رکورد ملی در رده نوجوانان بود.رکوردی که تا پیش از این در اختیار همنام و همشهری او شاهین ابراهیمی بود.
رکورد پیشین برابر با ۱۸ متر و۹۳ سانتیمتر بود و حالا شاهین جعفری وزنه را ۳۹ سانتیمتر بیشتر پرتاب کرده است.
اما از آنجا که رکورد در سالن به ثبت رسیده حسین نثاری مربی شاهین از او می خواهد تا فردای روز مسابقه با وجود سرمای شدید دی ماه تهران این رکورد را در هوای آزاد و در حضور افشین داوری رییس فدراسیون دوومیدانی کشور باز هم به ثبت برساند.
پتجشنبه هفته گذشته شاهین جعفری در هوای سرد زمستان تهران، در پیست دو و میدانی مجموعه ورزشی آفتاب انقلاب در پرتاب سوم وزنه را به مسافت۱۸ متر و ۹۵ سانتیمتر پرتاب کرد تا رکورد ملی پرتاب وزنه در رده سنی نوجوانان در هوای آزاد نیز به نام خود ثبت کند.
+ نوشته شده در  دوشنبه دوم بهمن ۱۳۹۱ساعت 18:49  توسط علیرضا  | 

حدادی و .....

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و هشتم دی ۱۳۹۱ساعت 16:36  توسط علیرضا  | 

اردوی آمادگی تیم نوجوانان ایران

22 ورزشکار برای شرکت در نخستین اردوی آمادگی تیم نوجوانان ایران اعزامی به مسابقات جهانی اوکراین دعوت شدند.

به گزارش خبرگزاری مهر، احمد تقی آبادی ، محمد چشمه زار و سام صفری (100/200)، شاهین جعفری و محمدرضا سلیمی(وزنه)، آرمین سبحانی (110مانع - ارتفاع) بابک کرمی و محمد رسولی نیا(1500/800)، رضاملک پورمحمد و رضا مشتاق(400 مانع)، محمد امین عبدلی (400 آزاد)، امین شعبانلو(طول)، رضا سلیمی، عبدالباسط کامرانی و میلاد میری(ارتفاع)، علی جبار پور(پرش با نیزه)، دانیال کاووسی، محمد اسفندیاری و عنایت وفابین(پرتاب نیزه)،میلاد کریمیان(دیسک)،سعید همایی(دیسک) و سالار صادق‌پور 22 ورزشکار دعوت شده به این اردو هستند.

حسین موسوی، حسن بادپی، حمید سعادت، محمد علی رفاهیت، عباس امیری، بابک موسوی، علیرضا نور محمدی و حسین نثاری مربیان دعوت شده به اردوی آمادگی تیم نوجوانان ایران هستند.این اردو از فردا سه‌شنبه به مدت چهار روز در مجموعه آفتاب انقلاب تهران برگزار می شود.  مسابقات جهانی دوومیدانی تیرماه سال آینده در کیف اوکراین برگزار خواهد شد.
 

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و پنجم دی ۱۳۹۱ساعت 21:13  توسط علیرضا  | 

برگزاری رقابت‌های دو‌و‌میدانی داخل سالن نونهالان کشور در مشهد

خبرگزاری فارس: مسئول کمیته نونهالان فدراسیون دو و میدانی گفت: نخستین دوره رقابت‌های دو‌و‌میدانی داخل سالن نونهالان کشور دهه فجر امسال در مشهد برگزار می‌شود.

خبرگزاری فارس: برگزاری رقابت‌های دو‌و‌میدانی داخل سالن نونهالان کشور در مشهد
  •  

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، محمدرضا خوش‌باطن ظهر امروز در جمع خبرنگاران در مشهد با اشاره به وظایف کمیته نونهالان فدراسیون دو و میدانی کشور اظهار کرد: این کمیته به منظور ساماندهی نونهالان دو و میدانی کار سراسر کشور و انجام طرح‌های استعدادیابی در این رشته ایجاد شده است.

وی با اشاره به اینکه مسابقات دو و میدانی در سطح جهانی در رده نونهالان انجام نمی‌شود، ادامه داد: در نخستین قدم با برگزاری مسابقات دو و میدانی نونهالان در سطح کشور به دنبال آماده‌سازی بستری برای حضور قدرتمند تیم‌های ملی در رقابت‌های بین‌المللی در رده‌های سنی نوجوانان و جوانان هستیم.

مسئول کمیته نونهالان فدراسیون دو و میدانی کشور اظهار داشت: نخستین دوره رقابت‌های دو و میدانی داخل سالن نونهالان کشور در دهه فجر امسال به میزبانی مشهد برگزار می‌شود.

خوش‌باطن با اشاره به برگزاری مسابقات انتخابی خراسان‌رضوی برای حضور در رقابت‌های دو و میدانی دهه فجر اضافه کرد: قصد داریم به زودی یک دوره مسابقات دو و میدانی نونهالان در سطح استان برگزار کنیم تا با 3 سهمیه‌ای که در اختیار داریم در مسابقات دو و میدانی داخل سالن نونهالان کشور حضوری قدرتمند داشته باشیم.

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و چهارم دی ۱۳۹۱ساعت 23:17  توسط علیرضا  | 

       

از روز سه شنبه 26 دی اردوی برترین دو و میدانی کار نوجوان ایران در مجموعه ورزشی آفتاب انقلاب شروع می شود. این ورزشکاران که از استانها و شهرهای مختلف ایران هستند 4 روز گردهم می آیند تا هم ضعفهای تکنیکی شان برطرف شود و هم مربیان تیم ملی و مسئولان فدراسیون آنها را ببینند و برای مسابقات آتی بهترینهایشان انتخاب شود.

این ورزشکاران نوجوان نیازمند حمایت فدراسیون هستند. زیرا برخلاف ورزشهای گروهی مثل فوتبال و والیبال نه لیگی برای نوجوانان برگزار می شود و نه از باشگاهی حمایت می شوند. بسیاری از آنها حتی هزینه هایی مثل پول کفش و لباسشان را خود می پردازند تا در آینده افتخاری برای کشور بیافرینند.  امیدوارم برای موفقیت فردای این رشته فدراسیون دو و میدانی توجهی خاص و ویژه به این نوجوانان داشته باشد.


از شهرستان آران و بیدگل محمدرضا سلیمی پرتابگر وزنه و حسن بادپی به عنوان مربی به اردو دعوت شده اند
+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و چهارم دی ۱۳۹۱ساعت 20:28  توسط علیرضا  | 

پاسخ به صمیمی

                                

با وجود این که عباس صمیمی از پایان همکاری خود با فدراسیون دوومیدانی خبر داد،رییس این فدراسیون تاکید کرد: باز هم از وجود وی استفاده خواهیم کرد.

افشین داوری در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: عباس صمیمی از ورزشکاران و مربیان خوب و تحصیلکرده ما است و فدراسیون حتما از وجود ایشان استفاده خواهد کرد، چرا که قرار نیست مربیان خوب خود را از دست بدهیم.

وی ادامه داد: صمیمی تنها مربی بود که دو میلیون و 500 هزار تومان حقوق دریافت می‌کرد، در واقع در بین مربیان ایرانی شرایط مناسبی برای وی فراهم بود و فدراسیون با توجه به قوانین و مقررات و نظام پرداختی از ورزشکاران و مربیان خود پشتیبانی می‌کند و از آذر ماه نیز با مربیانی که با ما همکاری داشته‌اند، پس از توافق وارد امضای عقد قرارداد خواهیم شد.

داوری درباره بدهی فدراسیون دوومیدانی به عباس صمیمی نیز بیان کرد: با بررسی‌هایی که انجام دادم مشخص شد که ایشان طلبی از فدراسیون ندارند، اما با این وجود، امور مالی را مامور کرده‌ام که کل هزینه‌هایی که ایشان انجام داده‌اند و پرداخت‌های فدراسیون را استخراج کند، البته یک مورد هزینه مکمل‌های ورزشی بوده و مبلغ آن نزدیک به دو میلیون تومان است که باید پس از انجام صورت جلسه و امضا پرداخت شود. در واقع ما بدهی شخصی به وی نداریم، حتی پس از ورود من به فدراسیون دوومیدانی، معوقه‌هایی ایشان نیز تسویه حساب شد.

وی درباره مشکلاتی که صمیمی در صحبت‌های خود مطرح کرده بود، ‌تصریح کرد: هر مشکلی یک پاسخی دارد و باید انصاف را رعایت کنیم، چرا که علاوه بر نواقص حسن‌هایی نیز وجود داشته که با اشاره به آنها متوجه می شویم یک کارهایی انجام شده است.

داوری ادامه داد: در زمان المپیک حجم کار بالا بود و بیشترین تعداد اعزام و اردوهای خارجی را داشتیم، از سوی دیگر تعدادی از ورزشکاران ترجیح می‌دادند در شهرهای خود تمرین داشته باشند که دور بودن از مرکز باعث می‌شود دسترسی به آنها مشکل شود. بنابراین نواقص به وجود آمده دو طرفه بوده، هم چنین در آن زمان در چند مکان اردو داشتیم و خیلی از ورزشکاران در هتل بودند، اما آقای صمیمی راغب بود که از سوئیت استفاده کند تا علاوه بر نظارت کامل، بر دوومیدانی کاران آنها غذاهای خانگی مصرف کنند که البته هزینه‌های انجام شده بلافاصله (یک ماه کمتر یا بیشتر) پرداخت شد.

داوری افزود: در مورد آقای خسرو شیری باید بگویم که ایشان از کارکنان زحمتکش فدراسیون است که نواقص و حسن‌هایی نیز در کارش وجود داشته، اما پس از کسب تجارب، شرایط بهتری را برای اخذ ویزا و پاسپورت ایجاد کرده است.

رییس فدراسیون دوومیدانی در پایان بیان کرد: عباس صمیمی از افرادی است که به او ایمان دارم و کلیه افراد فدراسیون نیز به او احترام می‌گذراند، اما ما برای هر موضوعی یکسری ضوابط را پیش‌بینی می‌کنیم که ممکن است این ضوابط برای فرد خوب نبوده، اما مناسب گروه و جمع باشد و این نکته را نیز باید اضافه کنم که هیچ کدام از دوومیدانی کاران برای فدراسیون بار نبوده و در واقع یار ما هستند.عباس صمیمی متولد 1355 در شهر شلمزار ، استان چهار محال بختیاری، نایب قهرمان پرتاب دیسک آسیا، ورزشکار ایرانی حاضر در مسابقات المپیک آتن 2004 ، مربی برادرش محمد صمیمی ، دارای مدرک کارشناسی ارشد و آشنا به زبانهای روسی و انگلیسی و...

+ نوشته شده در  جمعه هفدهم آذر ۱۳۹۱ساعت 15:23  توسط علیرضا  | 

حسن بادپی

                  حسن بادپی

حسن بادپی

متولد ۱۳۵۴

قهرمان دهگانه کشور در سالهای ۷۴ و ۷۵

عدم حضور در مسابقات کشوری در سالهای ۷۶ - ۷۷ - ۷۸ به دلیل انجام خدمت سربازی و دوری از تمرین

۷۹ و ۸۰ نایب قهرمان دهگانه کشور

حضور از سال ۸۱ تا ۸۸ در مسابقات  و لیگ کشوری و ایستادن در سکوهای اول تا سومی

شکستن رکورد پرتاب نیزه جوانان کشور

شاگردان: مجتبی شبانه    قهرمان پرتاب دیسک آسیا در سال ۹۱

علی رمضانی رکوردار پرتاب نیزه نوجوانان کشور در سال ۹۱

حمیدرضا حجتی    قهرمان دانش آموزان ایران و نفر سوم دانش آموزان جهان دررشته پرتاب دیسک ۹۰

صادق میرزایی  نفر سوم پرش طول نوجوانان ایران در سال ۹۱

محمد رضا سلیمی  نایب قهرمان دانش آموزان ایران سال  ۹۰ در رشته پرتاب وزنه

و   ..... 

لازم به ذکر است که تمام این  شاگردان همه از نوجوانان آران و بیدگل هستند و مربی دیگری نداشته اند.


+ نوشته شده در  جمعه هفدهم آذر ۱۳۹۱ساعت 0:11  توسط علیرضا  | 

ببینید

اخیراْ خیات دو و میدانی کبودرآهنگ مطلبی نوشته است. آن را بخوانید

+ نوشته شده در  شنبه یازدهم آذر ۱۳۹۱ساعت 14:15  توسط علیرضا  | 

دو و میدانی و لنگر در سواحل المپیک

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه دومیدانی ایران می تواند در سواحل المپیک لنگر بیندازد، افزود: ‌ورزش دومیدانی اسیر ستاره پروری است.

ابراهیم نکو، گفت: بهره ‌وری نیروی انسانی، کاهش صدمات، افزایش طول دوره قهرمانی، توسعه صنعت ورزش و ورزش قهرمانی از جمله فواید شناخت و پرورش استعدادها به شمار می رود.

نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد : توسعه ورزش  دومیدانی در رشته‌های مختلف این ورزش مادر، نیازمند آشنایی کادر فنی  با معیارهای فنی، مهارتی و به کارگیری این معیارها در سطحی گسترده است.

نکو افزود :کسب مقام قهرمانی در میدان‌های ورزشی محصول  ذهن خلاق مدیران ورزشی است که با  برنامه ‌ریزی راهبردی و  حمایت‌های مالی مکفی موجب می شود، ورزش دومیدانی به سمت حرفه ای شدن حرکت کند.

 عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، یاد آورشد : بهترین زمان برای آغاز ورزش، سنین کودکی  است، ولی برخلاف تصورهای موجود، استعدادیابی در کشورمان در عرصه ورزش برنامه ‌ریزی کارآمد ندارد.

آنگونه که طی مسابقات دومیدانی از سوی قهرمانان ما درالمپیک مشاهده شد، نشان داد که ورزشکاران ایران دراین عرصه هم توانا هستند، اما متاسفانه دولت اقدامات مناسبی  برای توسعه این ورزش انجام نمی‌دهد.

+ نوشته شده در  جمعه دهم آذر ۱۳۹۱ساعت 12:22  توسط علیرضا  | 

صحبتهای صمیمی

                                               

 

عباس صمیمی:

برای فدراسیون دوومیدانی یار بوده‌ام نه بار/ فقط تا "غرب آسیا"

+ نوشته شده در  دوشنبه ششم آذر ۱۳۹۱ساعت 15:6  توسط علیرضا  | 

حق و حقوق

      

چندی است که به همت فدراسیون دو و میدانی حقوق ملی پوشان این رشته قانون مند شده و آیین نامه ای برای آن نوشته شده است. اما آیا این فعالیت باعث توسعه و پیشرفت دو و میدانی می شود.

اولین مطلب آن است چرا بسیاری
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه پنجم آذر ۱۳۹۱ساعت 20:0  توسط علیرضا  | 

دو و میدانی نوجوانان و جوانان

مسابقات دو و میدانی نوجوانان و جوانان ایران روز 30 مهر و اول آبان 91 با حضور 155 ورزشکار برگزار شد نتایج این مسابقات:

رده ‌سنی نوجوانان

در ماده 100 متر

محمدحسین ابارقی و سپهر اسد به ترتیب از کرمان و فارس به نشان‌های طلا و نقره دست پیدا کردند و احمد تقی‌آبادی از خراسان‌رضوی سوم شد.
در ماده 200 متر


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه دوم آبان ۱۳۹۱ساعت 19:56  توسط علیرضا  | 

رکوردهای مردان و زنان دو و میدانی ایران

رکورد دو و میدانی ایران

رکوردهای دو و میدانی ایران

رکوردهای دو و میدانی زنان ایران

 

+ نوشته شده در  یکشنبه پنجم شهریور ۱۳۹۱ساعت 20:34  توسط علیرضا  | 

استعداد یابی

                       

از روز شنبه چهارم شهریور مسابقات دو و میدانی مدارس ایران با حضور 600 استعداد برتر ایران در یزد بزار می شود.دانش آموزانی که اگر امکانات و بودجه و مربی برایشان فراهم شود در سالهای نه چندان دور پرچم ایران را در آسیا و جهان به اهتزاز در می آورند. مقاله ی ذیل به مناسبت برگزاری این مسابقات تقدیم می شود.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه چهارم شهریور ۱۳۹۱ساعت 23:42  توسط علیرضا  | 

احسان و دوی 100 متر

          

چند شب قبل قهرمان ارزنده کشورمان احسان حدادی و جواد خیابانی در برنامه ای تلویزیونی حضور داشتند که این سوال مطرح شد که چرا ایران از گذشته ها در پرتاب دیسک رتبه های آسیایی داشته و حالا دارد  اما مثلاً در دوی استقامت و یا سرعت نتوانسته ورزشکارانی مدال آور تربیت کند؟

پاسخ احسان حدادی این بود که اولاً ایرانی ها  از لحاظ ژنتیکی آدمهای قوی و مبارزی هستند و می توانند در ورزشهای سخت مثل وزنه برداری یا کشتی مدال بیاورند و اگر سرعتی بودند می توانستند در دوهای سرعت هم قهرمان شوند..

به نظر من علاوه بر این دلیل در برخی از رشته ها رقیبها در کنار هم مبارزه می کنند برای نمونه دوها و ما به دلیل اینکه مسابقات پرجایزه ای در دو و میدانی نداریم رقیبهای سرسختی برای دوندگان وجود ندارد. علاوه بر این لیگ دو و میدانی ایران در بهترین حالت 3 مرحله ای است و یک دونده خود را فقط 3 بار  در رقابت می بیند. اما در رشته های پرتابی رقیبان جدا از هم مبارزه می کنند و رقیب خوب تاثیر کمتری بر ورزشکار دارد. برای نمونه وقتی احسان حدادی در تهران پرتاب می کند و میزان پرتاب را اندازه می گیرد خود را با حریف المانی و استونی در رقابت می بیند اما رضا قاسمی هنگامی که 100 متر را می دود حریفی بهتر از خود برای رقابت سراغ ندارد. در همین مسابقات المپیک این دونده سرعتی کشورمان گفت چون من در ایران هیچگاه با حریفی که جلوتر از من بدود رقابت نکرده بودم بنابراین نتوانست نتایج بهتری به دست آورم. بنابراین پیشنهاد می شود باشگاهها از دوندگان مطرح جهان برای حضور در لیگ و مسابقات ایران دعوت کنند. تعداد مسابقات در بخش دوها افزایش یابد دوندگان ایرانی به ویژه جوانان آینده دار در مسابقات و اردوهای مشترک بین المللی بیشتر شرکت کنند.

 

+ نوشته شده در  جمعه بیست و هفتم مرداد ۱۳۹۱ساعت 18:39  توسط علیرضا  | 

ایران ، المپیک و دو و میدانی

                            

مسابقات  المپیک لندن پایان یافت. دررشته ی دو و میدانی، همان گونه که انتظار می رفت به جز احسان حدادی هیچ کدام از ورزشکاران ایرانی نه مدال گرفتند و نه حتی توانستند به مسابقه ی پایانی راه یابند.با این همه  ریاست فدراسیون و برخی


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و دوم مرداد ۱۳۹۱ساعت 6:25  توسط علیرضا  | 

دو در مدرسه

        

از سال آینده دو و میدانی به صورت تخصصی در پایه ی ششم دبستان تدریس می شود. این می تواند خبری خوشایند برای دو و میدانی کشور باشد. اما آیا این آموزش باعث کشف و مهمتر از آن پرورش استعدادها خواهد شد.در حال حاضر آموزش و پرورش توجه ویژه ای به دو و میدانی دارد که مهمترین آن برگزاری مسابقه در مقاطع ابتدایی ، راهنمایی و متوسطه و در 3 سطح شهرستان ، استان و کشور است. فرض کنیم اگر فدراسیون بخواهد در 3 رده سنی و در سه سطح شهرستان ، استان و کشور  مسابقاتی را برگزار کند به امکانات و اعتبار بسیار نیاز دارد. اما در حال حاضر آموزش و پرورش این فعالیت را انجام می دهد اما فدراسیون و هیاتهای استانی وشهرستانی با این مسابقات ارتباط شایسته را برقرار نمی کنند و از این سفره ی آماده و گسترده به اندازه ی کافی بهره مند نمی شوند. برای نمونه شهریور امسال مسابقات دو و میدانی دانش آموزان کشور در یزد برگزار می شود فدراسیون باید افراد و کارشناسانی را به این مسابقات بفرستد و بهترینها را شناسایی و جذب کند. آنها باید با دانش آموزان و مربیان استانهای مختلف صحبت کنند مشکلات و امکانات آنها را بسنجند و برای بهبود آن گام بردارند. من دانش آموزانی را می شناسم که در کلاس پنجم قهرمان ایران شده اما بعد از پایان رقابتهای کشوری فراموش شده و در سالهای بعد دو ومیدانی را رها و در رشته ای دیگر به فعالیت پرداخته اند. علت توفیق دو و میدانی در کشوری فقیر  و کوچک مثل جاماییکا توجه به این ریشه هاست.

 اما  اکنون که قرار است دو و میدانی در کلاس ششم آموزش داده شود آیا  مدارس امکانات دو و میدانی را دارند. متاسفانه تقریباً هیچ مدرسه ای دیسک ، نیزه ، وزنه ، مانع ، تشک برای پرش ارتفاع و مانع و چاله برای پرش طول ندارد. بنابراین مدارسی که از حیاطی مناسب برخوردار باشند تنها خواهند توانست از 3 بخش دوها ، پرش ها ، پرتابها به برخی از دوها بپردازند. به نظر من اگر فدراسیون دو و میدانی در هر شهرستان مجموعه ای را برای آموزش دو و میدانی تجهیز نماید اندکی از این مشکل کاسته خواهد شد. با این روش مربیان مدارس همانگونه که برای آموزش شنا دانش آموزان را به استخر می برند باید دانش آموزان کلاس ششم را برای آموزش دو و میدانی به این مجموعه ها بیاورند. البته منظور من ساخت مجموعه ای جدید نیست. در حال حاضر تمام شهرستانهای کشور یک مجموعه ی ورزش شامل زمین چمن و  پیست دو و میدانی تارتان یا خاکی و امکانات مرتبط با آن را دارند. که دوندگان شهرستانی از آن استفاده می کنند. اگر فدراسیون این مجموعه ها را تجهیز کند و با آموزش و پرورش تفاهم نامه ای امضا شود که مدارس از این امکانات به رایگان استفاده کنند این مشکل حل می شود.

 

+ نوشته شده در  پنجشنبه پانزدهم تیر ۱۳۹۱ساعت 12:47  توسط علیرضا  | 

صمیمی

                                   

 صمیمی: لیگ دو و میدانی بدون کیفیت و رقابت بود/یک سال تمرینم را به هدر دادند.


محمد صمیمی در مصاحبه با فارس اعلام کرده به دلیل نداشتن رقیبان توانا در لیگ نتوانسته ورودیه المژیک را به دست آورد. اگر چه رقیب در موفقیت اثر دارد اما کسب ورودیه المژیک می توانست انگیزه ی خوبی برای او باشد. امیدواریم همانگونه که او گفته که در تمرین بیش از ۶۶ متر دیسک می اندازد به رقابتهای روسیه اعزام و در انجا ورودیه را به دست آورد. 
+ نوشته شده در  دوشنبه پنجم تیر ۱۳۹۱ساعت 23:44  توسط علیرضا  | 

جناب آقای افشین داوری

سلام علیکم

انتخاب شما به عنوان سرپرست دو و میدانی نشانگر عشق و علاقه ی جنابعالی به توسعه و افتخارآفرینی ورزشکاران ایرانی در این رشته است. امیدواریم با بهره مندی از تجربیات مدیران پیشین و پیش کسوتان در راه تعالی دو و میدانی گام بردارید. خاستگاه استعدادهای دو و میدانی برخلاف بسیاری از رشته ها شهرهای کوچک و بزرگ ایران است. و حمایت از این مناطق موفقیتهای بین المللی را به همراه خواهد آورد. ضمن سپاس و قدردانی از زحمات دکتر کاظمی آشتیانی و مصطفی کریمی که در ایام مسئولیت خویش یاور ورزشکاران شهرستانی بودند حضور جنابعالی را که از مدیران توانمند ورزش کشور و سابقه ای درخشان در دو و میدانی دارید تبریک می گوییم.

                                                                حسن بادپی

                                          رئیس هیات دو و میدانی شهرستان آران و بیدگل

+ نوشته شده در  دوشنبه هفتم آذر ۱۳۹۰ساعت 19:35  توسط علیرضا  | 

سالن بدنسازی المپیک افتتاح شد.

دکتر آشتیانی 

پنج شنبه 26 آبان روزی سرشار از شادی و نشاط برای دو و میدانی آران و بیدگل بود. ساعت 15 مهمانان به ورزشگاه تختی آمدند . دکتر آشتیانی سرپرست فدراسیون ، آقای داداشی مدیر تیمهای ملی فدراسیون ، سرتیپ نوح نژاد  ریاست کمیته ی پرتابهای


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه بیست و هفتم آبان ۱۳۹۰ساعت 20:11  توسط علیرضا  | 

حرفهایی درباره ی نشست احسان

                                                       

شنبه ی هفته ی قبل احسان حدادی ورزشکار پرتاب دیسک، خبرنگاران را به هتل المپیک فراخواند و از عملکرد فدراسیون دو و میدانی انتقاد کرد. تا کنون سابقه نداشته است ورزش


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه شانزدهم مهر ۱۳۹۰ساعت 14:23  توسط علیرضا  | 

خبر حضور دکتر آشتیانی در سایت فدراسیون قرار گرفت این خبر را در اینجا بخوانید.

همچنین غلامرضا امینی رئیس عیات دو و میدانی استان اصفهان اعلام کرد آران و بیدگل ، کاشان و مبارکه بهترین شهرستانهای استان هستند و از امکانات بیشترین استفاده را می کنند.این خبر را نیز در اینجا بخوانید.

+ نوشته شده در  سه شنبه پانزدهم شهریور ۱۳۹۰ساعت 9:48  توسط علیرضا  | 

مادر ورزش‌ها را دريابيد

                      دو

وقتي وقتی مي‌شنويم و يا مي‌خوانيم در جايي از جهان ده‌ها هزار نفر به ورزشگاهي مي‌روند تا مسابقه‌هاي دو و ميداني را تماشا كنند، به يقين مي‌رسيم كه دو و ميداني جذابيت‌ها و هيجان‌هاي خاص خود را دارد. وقتي مي‌بينيم در بازي‌هاي المپيك، ورزشگاه پر از تماشاگر مي‌شود تا


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه سی و یکم مرداد ۱۳۹۰ساعت 23:8  توسط علیرضا  | 

تبریک

                       

مهدی مبینی مسئول کمیته پرش های فدراسیون دو و میدانی شد. او پیش از این مسولیت اداره تربیت بدنی آران و بیدگل را به عهده داشت.این کارشناس ارشد تربیت بدنی سالها قهرمان پرش با نیزه ایران بود. و بعد در سازمان تربیت بدنی مشغول به کار شد.

او پیش از این مسئولیتهایی مانند مسئول کمیته ی مشترک فدراسیونها و دبیری فدراسیون ورزشهای 3 گانه را به عهده داشت. هیات دو و میدانی آران و بیدگل برای ایشان آرزوی موفقیت می نماید.

+ نوشته شده در  یکشنبه نهم مرداد ۱۳۹۰ساعت 18:1  توسط علیرضا  | 

تابلو شدیم!!!

     در روزهای اخیر دو و میدانی کاران آران و بیدگل موفق از رقابتها بیرون آمده اند . این امر باعث شده تابلوهای تبلیغاتی شهر به این ورزشکاران اختصاص یابد. در اینجا وظیفه ی خویش می دانم از حمایتهای مهدی عموزاده شهردار و عمران دلاوریان قدردانی نمایم.       علی رمضانی

علی رمضانی نایب قهرمان جوانان کشور در رشته پرتاب نیزه

           حمیدرضا حجتی

حمید رضا حجتی

مجتبی شبانه

مجتبی شبانه

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و سوم تیر ۱۳۹۰ساعت 15:16  توسط علیرضا  | 

مسابقات دو و میدانی نوجوانان ایران

دو 

مسابقات دو و میدانی نوجوانان ایران با حضور 180 ورزشکار از 28 استان در روزهای 15 و 16 اردیبهشت در شهر اهواز برگزار شد. نتایج این مسابقات:

200متر
احمد تقي آبادي

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه نوزدهم اردیبهشت ۱۳۹۰ساعت 16:52  توسط علیرضا  | 

مطالب قدیمی‌تر